ден 2,890.00

Одобренија на маслото:

ACEA C3, API CF, API SN, Ford WSS-M2C 917-A, MB-Approval 229.31, Porsche A40, VW 505 00, VW 505 01

Meguin го препорачува маслото и за возила со овие спецификации :

BMW Longlife-04 (up to 2018), Fiat 9.55535-S2, GM dexos2, Renault RN 0700, Renault RN 0710

Категорија: ,

Моторно масло со високи перформанси базирано на HC синтетска технологија и специјален адитивен систем (Low-SAPS технологија). Одговара на високите барања за перформанси на модерните бензински и дизел мотори. За Euro 4/Euro 5 системи за контрола на емисијата со долги периоди на промена. Особено за  pump-jet мотори (PD) од  Volkswagen (VAG).

SAPS ниво: Low-SAPS.