ден 3,700.00

Особено развиено за возилата од брендовите – Peugeot, Citroën, Honda, Toyota и Fiat

Категорија: , Tag:

Особено развиено за возилата од брендовите – Peugeot, Citroën, Honda, Toyota и Fiat

Високотехнолошко моторно масло, развиено на синтетска технологија. Ја намалува потрошувачката на гориво според најсериозните тестови во Европа – (CEC-L-54-T-96/MB M 111) за повеќе од 2,5%.

Моторно масло за сите сезони за бензински и дизел мотори, вклучувајќи  и комон реил технологија.

Oдобрување

ACEA C2, ACEA C3, API SP, MB-Approval 226.52, MB-Approval 229.52, Peugeot Citroen (PSA) B71 2290, Renault RN 17

LIQUI MOLY г препорачува ова масло за возила со овие спецификацииFiat 9.55535-S1, Honda, Hyundai, Infiniti, Kia, Lexus, MB 229.31, MB 229.51, Mitsubishi, Nissan, Renault RN 0700*, Renault RN 0710*, Subaru, Suzuki, Toyota

*освен Renault Sport/Alpine